MA27P010GL
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
MA27P010GL
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes RF Diodes
Current - Max : 100 mA
Product Status : Obsolete
Package : Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel®
Series : -
Capacitance @ Vr, F : 0.8pF @ 1V, 1MHz
Resistance @ If, F : 1Ohm @ 10mA, 100MHz
Voltage - Peak Reverse (Max) : 60V
Supplier Device Package : SSSMini2-F3
Mfr : Panasonic Electronic Components
Package / Case : 2-SMD, Flat Lead
Power Dissipation (Max) : 150 mW
Diode Type : PIN - Single
Operating Temperature : 150°C (TJ)
Base Product Number : MA27P01
Description : DIODE PIN 60V 150MW SSSMINI2-F3
Model Number : MA27P010GL
Contact Now
RF Diode PIN - Single 60V 100 mA 150 mW SSSMini2-F3